BiteIT #57: Reaktywność nie zna kompromisów

Marcin Chrost | BiteIT | 01.02.2020

Tym razem nasi prelegenci przygotowali dla Was kawał solidnej wiedzy o Spring Reactive Web oraz RSocket w mikroserwisach

Zobacz nagranie webinaru

Marcin Chrost: Spring Reactive Web – nieblokująca warstwa webowa w Twojej aplikacji

Reaktywność i nieblokujące techniki stają się coraz bardziej popularne w programowaniu, a z kolei Spring Web to praktycznie standard dla aplikacji webowych w ekosystemie Javy. Marcin w swojej prezentacji pokaże jak pożenić ze sobą oba te światy i dlaczego warto to zrobić. Nie zabraknie live codingu.

Łukasz Pyrkosz: RSocket communication in microservices

RSocket jako nowoczesny protokół do komunikacji przez TCP, WebSocket, lub inne kanały umożliwiające przesyłanie bajtów. Łukasz podczas swojej prelekcji odpowie na pytanie dlaczego powinniśmy rozważyć użycie RScoket jako jednej z metod komunikacji miedzy mikroserwisami. Nie zabraknie też live codingu i przykładu, w jaki sposób wykorzystać RSocket w aplikacji Spring (Java) do komunikacji miedzy dwoma serwisami.

Lukasz Pyrkosz - BiteIT #57: Reaktywność nie zna kompromisów

Od ponad 10 lat w branży IT, pracował nad małymi systemami e-commerce, przez duże i krytyczne projekty w branży lotniczej. Aktualnie współtworzy i rozwija architekturę mikroserwisową wielu projektów w firmie Ista. Od zawsze związany z Java i Spring Framework, a od kilku lat z szeroko pojętym devopsem. Pasjonat nowych technologii, z wielką chęcią sprawdza możliwości które dają nowe narzędzia.

Lukasz Pyrkosz - BiteIT #57: Reaktywność nie zna kompromisów

Łukasz Pyrkosz, Java developer