Inetum Polska uzyskało certyfikat TISAX – to potwierdzenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ochronie informacji

14.03.2024

Inetum Polska z dumą ogłasza, że spełniła wymagania TISAX, jednego z najbardziej prestiżowych standardów bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej.

Inetum Polska z dumą ogłasza, że spełniła wymagania TISAX, jednego z najbardziej prestiżowych standardów bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej.

TISAX (Trusted Information Security Assessment Exchange) to wspólny standard bezpieczeństwa informacji dla branży motoryzacyjnej, opracowany przez VDA (Verband der Automobilindustrie) i stowarzyszenie AIAG (Automotive Industry Action Group).

Certyfikat ten potwierdza wysoki poziom ochrony informacji poufnych, co czyni Inetum idealnym partnerem dla firm z sektora automotive, realizujących nawet najbardziej wymagające projekty – komentuje Piotr Milczarek, CISO EEMEA.

Uzyskanie certyfikatu TISAX przez Inetum Polska oznacza, że firma wdrożyła i stosuje wysokie standardy bezpieczeństwa w zakresie:

  • Bezpieczeństwa Informacji
  • Ochrony danych osobowych

To jeden z najbardziej pożądanych w branży motoryzacyjnej standardów, gwarantujący naszym klientom, że spełniamy wszystkie wymagania w obszarze bezpieczeństwa danych, nakładanych na producentów oraz dostawców usług w branży automotive – dodaje Karolinia Sadowska, Head of Procurement and Quality Representative


O Inetum, Positive Digital Flow

Inetum to firma świadcząca usługi cyfrowe i dostarczająca rozwiązania. Obecna w ponad 27 krajach, Grupa zatrudnia niemal 28 000 pracowników i w 2022 roku wygenerowała przychód w wysokości 2,4 miliarda euro. Grupa Inetum wspiera przedsiębiorstwa i rządy w procesie transformacji cyfrowej, oferując im unikalne połączenie bliskości geograficznej, sektorowej organizacji oraz innowacyjnych rozwiązań. Dzięki swojemu wielospecjalistycznemu profilowi Inetum dostosowuje swoją organizację do 4 globalnych działań biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions oraz Inetum Software.

Więcej informacji:

Head of Communication

Weronika Nowak - Kawalec

weronika.nowak-kawalec@inetum.com