12.01.2022
MongoDB – idealny system bazodanowy dla e-commerce?
Jednym z kluczowych wyzwań dla programistów, architektów oraz managerów zaangażowanych w projekty e-commerce jest wybór odpowiedniej bazy do przechowywania danych reprezentujących towar czy usługę. Analogicznie do tego jak fizycznie towary przechowywane są w magazynach, tak w świecie wirtualnym informacje o nich przechowywane są w bazach danych. Wybierając system do zarządzania bazą danych (DBMS) na potrzeby e-commerce, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii: elastyczność, wysoką dostępność, niezawodność, obsługiwanie wielu zapytań oraz aktualność danych. Jednym z popularnych systemów odpowiadających na te potrzeby jest MongoDB, którego możliwości omówię w tym artykule.
Przeczytaj więcej21.04.2021
Trendy w e-commerce 2021
Kiedy przygotowywaliśmy prognozę dotyczącą głównych trendów w e-commerce na 2020 rok, nikt nie mógł przewidzieć tak ogromnego rozwoju tej branży. E-commerce, wcześniej uważany za alternatywę, z powodu pandemii szybko stał się wiodącym kanałem sprzedaży. „Koronarewolucja” spowodowała wzrost znaczenia sprzedaży w sieci na całym świecie. Wpłynęła na branżę sprzedażową także w kontekście trendów technologicznych. Co przyniesie 2021 rok? Jakie trendy wyznaczą kierunek rozwoju handlu w sieci? Jeśli prowadzisz sklep internetowy, przeczytaj artykuł i poznaj trendy i prognozy dla branży e-commerce.
Przeczytaj więcej15.07.2020
Wzorce projektowe w systemach e-commerce
Systemy e-commerce charakteryzują się dużą złożonością. Dzięki niej jednak programiści zyskują bardzo dużą elastyczność w projektowaniu. Aby system był czytelny dla programisty, każda aplikacja e-commerce powinna powstawać w oparciu o ogólnie przyjęte wzorce projektowe. W dzisiejszym tekście chciałbym przybliżyć dobre praktyki i opisać wybrane wzorce, ale i przestrzec przed antywzorcami, które też niestety czasami się pojawiają.
Przeczytaj więcej22.01.2020
Angular – zróbmy swoją PWA (Progressive Web App)
Wraz z rozwojem rynku e-commerce rośnie rola i popularność Progressive Web Apps. Aplikacja PWA pozwala stworzyć szybko ładującą się stronę w formie aplikacji mobilnej, która działa w trybie offline. Dodatkowo można liczyć także na docenienie przez roboty indeksujące Google’a, zgodnie z polityką mobile first i offline first, oraz dopracowane doświadczenie użytkownika. W artykule pokażę, jak samodzielnie krok po kroku z pomocą Angulara stworzyć, a następnie skonfigurować i przetestować swoją PWA.
Przeczytaj więcej