Internet Rzeczy (IoT)

Kompleksowe wdrożenia systemów IoT

Inetum Polska bierze udział w projektach mających na celu znaczne skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych usług IoT. i koncepcji biznesowych. Internet rzeczy jako jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku na świecie wpłynie już wkrótce na całą naszą przestrzeń życiową.

Rosnąca liczba możliwych scenariuszy komunikacyjnych pomiędzy podłączonymi urządzeniami implikuje konieczność tworzenia inteligentnych usług jak również aplikacji.. Nowe pomysły można zweryfikować i umieścić w komercyjnych projektach w ciągu kilku tygodni w opłacalny sposób.

Funkcjonalność

 • monitorowanie on-line i zdalne sterowanie urządzeniami,
 • masowe przetwarzanie danych: agregacja i ekspozycja,
 • analiza zdarzeń w oparciu o dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne,
 • zagwarantowanie niezawodnej komunikacji w sieci maszyn (rzeczy) monitorowanych przez niezależne urządzenia łączące się przez różne łącza transmisji (connectivity).

Procesy

Rozumiejąc istniejące wyzwania rynku Gfi Poland skupia się obecnie na kilku kluczowych zagadnieniach w obszarach:

 • cross-sektorowym:
  • konsulting i wsparcie związany z budową gotowych rozwiązań end-to-end dla małych, średnich i dużych klientów;
  • współtworzenia skalowalnej platformy przetwarzania w chmurze, ułatwiającej budowę docelowych, sektorowych aplikacji. Jej zadaniem jest rozwiązanie typowych problemów, takich jak: online- przetwarzanie pomiarów, elastyczne modelowanie urządzeń, zapewnienie warstwy persystencji, integracje z typowymi platformami urządzeń (Arduino, Libelium, EGS5/5x, Raspberry Pi i wiele innych) pozwalając dostawcy aplikacji łatwe zamodelowanie biznesu i skupieniu się na kluczowych obszarach, niwelując technologiczne utrudnienia.
 • telekomunikacyjnych:
  • wdrożenia w/w rozwiązań na rynku operatorów telekomunikacyjnych;
  • wdrożenia i rozwój u operatorów telekomunikacyjncych platform pozwalających użytkownikom ‚Enterprise” zarządzać SIMem („Connectivity”) w sposób samodzielny i bardziej dynamiczny

ZAPYTAJ EKSPERTA

Marcin Mizgalski

Wspólnie z moimi klientami jestem zaangażowany w prowadzenie projektów ukierunkowanych głównie na wdrożenia innowacji technologicznych, transformacje cyfrowe jak również modelowanie kompleksowych usług IT pomiędzy różnymi działami danej organizacji. W ramach aktywności w Inetum mam przyjemność rozwijać strategię sprzedaży wokół IoT, Blockchain, Telekomunikacji, jak również pozyskiwać klientów z pozostałych segmentów rynku promując wyżej wymienione technologie. W codziennej pracy skupiam się na realizacji projektów międzynarodowych, głównie w obszarze Europy zachodniej.

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.