Internet Rzeczy (IoT)

Kompleksowe wdrożenia systemów IoT

Inetum Polska bierze udział w projektach mających na celu znaczne skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych usług IoT. i koncepcji biznesowych. Internet rzeczy jako jeden z najszybciej rozwijających się segmentów rynku na świecie wpłynie już wkrótce na całą naszą przestrzeń życiową.

Rosnąca liczba możliwych scenariuszy komunikacyjnych pomiędzy podłączonymi urządzeniami implikuje konieczność tworzenia inteligentnych usług jak również aplikacji.. Nowe pomysły można zweryfikować i umieścić w komercyjnych projektach w ciągu kilku tygodni w opłacalny sposób.

Funkcjonalność

 • monitorowanie on-line i zdalne sterowanie urządzeniami,
 • masowe przetwarzanie danych: agregacja i ekspozycja,
 • analiza zdarzeń w oparciu o dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne,
 • zagwarantowanie niezawodnej komunikacji w sieci maszyn (rzeczy) monitorowanych przez niezależne urządzenia łączące się przez różne łącza transmisji (connectivity).

Procesy

Rozumiejąc istniejące wyzwania rynku Gfi Poland skupia się obecnie na kilku kluczowych zagadnieniach w obszarach:

 • cross-sektorowym:
  • konsulting i wsparcie związany z budową gotowych rozwiązań end-to-end dla małych, średnich i dużych klientów;
  • współtworzenia skalowalnej platformy przetwarzania w chmurze, ułatwiającej budowę docelowych, sektorowych aplikacji. Jej zadaniem jest rozwiązanie typowych problemów, takich jak: online- przetwarzanie pomiarów, elastyczne modelowanie urządzeń, zapewnienie warstwy persystencji, integracje z typowymi platformami urządzeń (Arduino, Libelium, EGS5/5x, Raspberry Pi i wiele innych) pozwalając dostawcy aplikacji łatwe zamodelowanie biznesu i skupieniu się na kluczowych obszarach, niwelując technologiczne utrudnienia.
 • telekomunikacyjnych:
  • wdrożenia w/w rozwiązań na rynku operatorów telekomunikacyjnych;
  • wdrożenia i rozwój u operatorów telekomunikacyjncych platform pozwalających użytkownikom ‚Enterprise” zarządzać SIMem („Connectivity”) w sposób samodzielny i bardziej dynamiczny

ZAPYTAJ EKSPERTA

Przemysław Saniak

Pomagam naszym partnerom zmierzyć się ze współczesnymi wyzwaniami technologicznymi. Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z klientami z UK, USA, Niemiec czy Skandynawii. Obecnie najbardziej fascynują mnie tematy związane z wykorzystaniem chmury, Internetem Rzeczy i wykorzystaniem danych do rozwoju biznesu. Z chęcią doradzam partnerom w budowie dedykowanych dla nich rozwiązań.

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.