Listy sankcyjne i PEP

Skuteczna weryfikacja danych klientów

Jednym z podstawowych aspektów oceny ryzyka jest weryfikacja obecności podmiotu na tzw. listach sankcyjnych. Nowe regulacje (AML IV) poszerza także definicję osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne (PEP), co ma wpływ na procesy w instytucjach zobowiązanych do ich weryfikacji.

Nasze systemy pozwalają na weryfikację danych klientów na listach sankcyjnych i PEP. Współpracujemy z kluczowymi dostawcami danych w tym obszarze, np. Dow Jones (Factiva) oraz Refinitiv (World-Check). Dzięki zaawansowanym algorytmom dopasowania oraz korekt łatwo sprawdzisz zarówno pojedyncze podmioty jak i całe bazy klientów. Dzięki modularnej budowie naszych systemów – łatwo włączysz weryfikację podmiotów w swoje procesy biznesowe.

Funkcjonalności

  • Automatyczne sprawdzanie nazwisk na listach sankcyjnych i PEP z wykorzystaniem tzw. logiki rozmytej
  • Alarmy w przypadku “trafienia”
  • Oznaczanie trafień
  • Certyfikaty wyszukiwania na potrzeby procesów audytowych

Wspiera procesy

  • Onboarding klientów
  • Procedury AML i KYC
  • Przyjmowanie zleceń od kontrahentów, np. spedycja, przemysł chemiczny

ZAPYTAJ EKSPERTA

Małgorzata Mierzwa-Trybuła

Od ponad 6 lat zajmuję się kompleksową sprzedażą rozwiązań IT w zakresie rozwoju oprogramowania, redukcji kosztów, poprawy jakości oraz wydajności systemów dla klientów z sektora SMB, branży finansowej, a także klientów międzynarodowych. W Inetum dostarczam rozwiązania compliance, w oparciu o platformę kdPrevent. Wspieram Klientów w skutecznym wykrywaniu defraudacji finansowych, przeciwdziałaniu prania pieniędzy oraz spełnieniu wymogów regulacyjnych m.in IV Dyrektywa AML, listy sankcyjne, regulacje międzynarodowe. W swojej pracy cenię długofalowe partnerskie relacje.

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.