Praktyki i Staże

Wybierz swoją scieżkę kariery w IT.

DLA KOGO PRAKTYKI?

Praktyki w Inetum trwają jeden miesiąc i są one bezpłatne. Skierowane są do osób, które poszukują swoich pierwszych doświadczeń zawodowych w branży IT. Jako uczestnik praktyk będziesz miał możliwość przekuć wiedzę teoretyczną na doświadczenie. Dowiesz się również jak wygląda praca programisty na co dzień. Jeśli Twoja dostępność czasowa to 40h tygodniowo, a po odbyciu praktyk chciałbyś dalej rozwijać się z nami – Aplikuj!

DLA KOGO STAŻ?

Staże skierowane są dla osób, które posiadają już swoje pierwsze doświadczenie zawodowe związane z branżą. Tutaj również oczekujemy od Ciebie dyspozycyjności w wymiarze 40h tygodniowo. Staż jest płatny i trwa 3 miesiące. Po odbyciu całego programu możliwe jest przedłużenie współpracy na stanowisku Juniora.

DOSTĘPNE PROFILE

Poniżej prezentujemy przykładowe ścieżki rozwoju. Ich tematyka i zakres zmieniają się co jakiś czas.

Nabór na praktyki i staże został zakończony

Program Praktyk i Staży rozpoczęliśmy w 2012 roku.
Na początku przyjmowaliśmy tylko kilka osób w okresie wakacyjnym.

Od 2018 roku nabór do Programu Praktyk i Staży trwa cyklicznie przez cały rok.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Wkrótce ruszy kolejny nabór
– śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe😊

PRAKTYKA W PRAKTYCE

Pytania i odpowiedzi

Praktykant Stażysta
Okres trwania 1 miesiąc 3 miesiące
Wynagrodzenie Bezpłatne Płatne

 

To na jaki poziom się zakwalifikujesz zależy od przebiegu całej rekrutacji.

Praktykant -> Stażysta -> Junior

Obecnie dostępne profile to Developerski, DevOps oraz Testerski.

 1. Zaaplikuj przez formularz.
 2. Rozwiąż test (profile developerskie).
 3. Spotkaj się z nami.
 4. Dołącz do nas.
 1. Podstawowa znajomość zagadnień związanych z obszarem IT.
 2. Dostępność czasowa: minimum 40 h tygodniowo.
 3. Komunikatywna znajomość języka angielskiego.
 4. Zapał i chęci do pracy.

Nie, należy wybrać jeden profil.

Nie. Jesteśmy otwarci zarówno dla studentów jak i osób, którzy chcą się przebranżowić.

Prześlij CV za pomocą naszego formularza, w wiadomości uwzględnij również następujące informacje:

– Twoja dostępność czasowa.

– Wybrany przez Ciebie profil stażowy.

 • Śledzenie przebiegu realnego projektu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
 • Świetną atmosferę pracy.
 • Wsparcie merytoryczne profesjonalistów na wyciągnięcie ręki.
 • Szkolenia wewnętrzne prowadzone przez naszych specjalistów.
 • Elastyczne godziny pracy.
 • Żadnych sztywnych korporacyjnych procedur!
 • Kontynuowanie współpracy na płatnym stażu, a następnie na stanowisku Juniora.

ABSOLWENCI

Wiedza, doświadczenie i praktyka - co o nas mówią Absolwenci?

HEJ!

Martyna – Junior Programmer / Graphic Designer

Prawie 2 lata temu niczego nieświadoma studentka studiów magisterskich na kierunku Informatyka na Warszawskiej Uczelni SGGW zaczęła swoją przygodę w firmie. Przyszła tutaj na praktyki pełna energii i chęci uczenia się nowych rzeczy. Szybko poznano się na jej możliwościach i z praktykanta stała się pełnoprawnym stażystą. I się zaczęło… Dużo ciekawych projektów w przeróżnych technologiach, od ASP.Net, poprzez MEAN, a skończywszy na SharePoint. Spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy z chęcią przekazywali jej swoją wiedzę. Możliwość uczestniczenia w akcjach wewnątrz firmowych, dzięki którym lepiej poznawała firmę, jak i współpracowników. Dodatkowo na początku stażu poznano się na jej umiłowaniu do grafiki komputerowej. I tak, oprócz udziału w interesujących projektach stricte programistycznych doszły wyzwania w dziedzinie artystycznej, dzięki czemu może rozwijać się w dwóch płaszczyznach. A dziś, skończywszy studia z tytułem magistra, pracuje na stanowiskach Junior Programmer i Graphic Designer mając za sobą już prawie 2 lata doświadczenia zawodowego. Prywatnie – dziewczyna z zamiłowaniem do motoryzacji, o duszy artysty i sercu do gotowania.

TO JA!

Monika – Junior QA Analyst

Moje „Hello World” do świata IT odbyło się podczas letnich stażów. Byłam odpowiedzialna za napisanie instrukcji obsługi aplikacji. Musiałam wiedzieć, jak działa system. Zaczęłam się zastanawiać, czy to powinno działać w ten sposób, czy w inny. Członkowie mojego zespołu pokazali mi, jak zgłaszać niedokładności i błędy. Zaczęłam testować. Spodobała mi się ta wakacyjna praca i w następnym roku zakończyłam moją karierę nauczycielską (w międzyczasie brałam udział w WarsawQA i kilku kursach internetowych). Od lipca pracuję w bardzo interesującym projekcie z branży lotniczej i mam „zaszczyt” zapewniać jakość dostarczanemu produktowi. W tej pracy pomaga mi (podobno) „anielska cierpliwość”, choć czasami i mnie ona się kończy.

HEJA!

Wiktor – Junior QA Analyst

Przygodę z firmą zacząłem od praktyk studenckich. Byłem wtedy studentem lotnictwa na Akademii Obrony Narodowej, a moją ówczesną wiedzę w zakresie programowania czy testowania można było opisać jednym słowem – null. Miałem tylko ogólne pojęcie o komputerach i zapał do nauki. Dzisiaj wiem, że to wystarczyło. Niedługo miną już 3 lata mojej pracy dla firmy w roli Junior QA Analyst. Wiedza nabyta na studiach przydaje mi się w codziennej pracy w projekcie dla firmy z branży lotniczej. Poznałem w tym czasie kilka języków programowania oraz frameworków, a dzięki wsparciu firmy zdobyłem certyfikaty potwierdzające umiejętności. To wszystko nie udałoby się bez świetnych ludzi z zespołów, w których pracowałem. Samotnych wilków tutaj nie ma. Wszyscy grają do jednej bramki. Tutaj każdy dzień pracy jest jak spotkanie z paczką starych dobrych znajomych.

WITAJ!

Jacek – Junior Programmer / Designer

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem jako samouk, pisząc proste aplikacje webowe w Javie. Współpracę z firmą rozpocząłem się od stażu na którym zapoznałem się z automatyzacją testów w technologii .NET. Dzięki pomocy kolegów z zespołu udało mi się złapać programistyczne flow oraz rozszerzyć swoją wiedzę, która pozwoliła na poszerzenie swoich kompetencji, które obejmują także development aplikacji w tej technologii. To wszystko zawdzięczam pracy całego zespołu. Bez nich to byłoby niemożliwe. W firmie wszyscy jesteśmy drużyną! To motto przyświeca nam również po pracy, kiedy spotykamy się na zajęciach sportowych organizowanych przez firmę, takich jak piłka nożna czy siatkówka.

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.