• Zdalnie

Cloud Engineer

Lokalizacja: Zdalnie

Obowiązki:

  • Udział w działaniach związanych z projektami klienta
  • Zrozumienie wymagań funkcjonalnych i technicznych produktów naszych klientów
  • Zrozumienie sposobu integracji produktów klienta z jego środowiskiem
  • Zrozumienie wymagań klienta dotyczących dostosowania do jego potrzeb
  • Pomoc jako konsultant w prezentacjach, dokumentacji i warsztatach klienta
  • Udział w cyklu zatwierdzania High-Level Design (HLD) dla rozwiązania klienta
  • Odpowiedzialność za Low Level Design (LLD), w tym szczegółową architekturę i projekt rozwiązania klienta
  • Odpowiedzialność za projektowanie testów (strategia, przypadki testowe i raporty)
  • Tworzenie dokumentacji klienta
  • Udział w procesie Industrializacji Wdrożenia w celu skrócenia czasu realizacji i zmniejszenia nakładów na wdrożenie
  • Przygotowanie i realizacja pierwszych wyłączeń
  • Przygotowanie i realizacja testów koncepcyjnych (Proof of Concepts)
  • Aktualizacja i testy oprogramowania/sprzętu specyficznego dla klienta przed jego wdrożeniem do środowiska klienta
  • Integracja produktów i aplikacji
  • Przeprowadzenie zdalnej instalacji, konfiguracji i odbioru wstępnie zaprojektowanego rozwiązania
  • Zdalne wsparcie eksperckie dla inżynierów integracji pracujących na miejscu podczas instalacji, odbioru i diagnostyki
  • Obsługa problemów integracyjnych podczas wdrożenia
  • Zdobycie wystarczającej wiedzy na temat środowiska klienta, aby uczestniczyć w dyskusji z klientem i ułatwiać rekomendacje dotyczące integracji
  • Zarządzanie zapytaniami technicznymi klienta i regularne informowanie klienta o postępach

Umiejętności:

  • Znajomość NFV, SDN i Cloud połączona z praktycznym doświadczeniem w zakresie wirtualizacji
  • Wymagana jest wiedza z zakresu systemów zarządzania chmurą, systemów zarządzania infrastrukturą wirtualną oraz systemów zarządzania infrastrukturą w chmurze.
  • Techniczna i praktyczna wiedza w zakresie Openstack, VMware, RHEL
  • Doświadczenie w wykorzystywaniu narzędzia do automatyzacji Ansible
  • Znajomość skryptów chmurowych (YAML) oraz systemów zarządzania konfiguracją chmury receptur Openstack (heat), Chef, Puppet
  • Doświadczenie w pracy z kontenerami, Docker lub Kubernetes i koncepcjami Microservices
  • Inne technologie : Zabbix, Grafana, Prometheus, Salt, Bash, Python
  • Doświadczenie w pracy w środowisku zorientowanym na klienta
  • Elastyczność w podejmowaniu różnych ról i radzeniu sobie z wieloma technologiami, umiejętność szybkiego uczenia się
  • Bardzo dobra znajomość języka Angielskiego
  • Silne umiejętności komunikacyjne

Dlaczego warto pracować w Inetum?

Stawiamy na współpracę i odpowiedzialność naszych pracowników – wspólnie te cechy wpływają na jakość dostarczanych rozwiązań. Będziesz pracować w fajnych zespołach, wśród otwartych i komunikatywnych ludzi. Nasze biuro to przyjazne środowisko pracy, w którym znajdziesz swoje miejsce i zawsze możesz liczyć na wsparcie kolegów. Z pomocą szkoleń wewnętrznych – małych i dużych - wspieramy rozwój zawodowy i osobisty.

Liczymy na Twoje zaangażowanie, inicjatywę i dobre pomysły. Dołącz do nas już dziś!

Żadna z naszych ofert pracy nie jest dla Ciebie odpowiednia? Przedstaw nam swoje dotychczasowe osiągnięcia, napisz nad czym aktualnie pracujesz i powiedz czym chciałbyś zajmować się w Inetum. W momencie kiedy pojawi się idealny projekt dla osoby o Twoich kompetencjach, skontaktujemy się z Tobą.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją karierę w branży IT, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Praktyki i Staże

Aby aplikować na to stanowisko wyślij email na adres aleksandra.deja@inetum.com