Hubtobee Flex – aplikacja dedykowana telepracy i flex-office

Warszawa, 26 kwietnia 2022

Inetum, europejski lider w dziedzinie usług i rozwiązań cyfrowych, we współpracy z Hubtobee, francuskim startupem specjalizującym się w inteligencji zbiorowej, opracowało aplikację do zarządzania telepracą i elastycznym biurem. Hubtobee Flex jest prostym rozwiązaniem, które stanowi odpowiedź na nowe potrzeby firm, wynikające z szybkiej ewolucji metod pracy, łączących pracę twarzą w twarz z pracą zdalną oraz mobilnością.

Obecnie coraz więcej osób pracuje w domu. Często indywidualne połączenie pracy osobistej i zdalnej, wewnątrz i poza murami firmy, oznacza, że należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych, aby zapewnić konkretne i skuteczne rozwiązanie w zakresie zarządzania. Ta zmiana w kierunku hybrydowej organizacji pracy znacznie przyspiesza również potrzeby związane z optymalizacją przestrzeni roboczej w firmach.

Ułatwianie przejścia na hybrydową organizację pracy

Dla firm i instytucji wyzwania związane z digitalizacją administrowania hybrydową organizacją pracy i miejsc pracy są znaczące pod względem wydajności i zarządzania.

Aplikacja Hubtobee Flex opiera się na wymianie informacji w czasie rzeczywistym i umożliwia pracownikom bardziej efektywną organizację pracy. Dzięki uproszczonej ścieżce użytkownika zarządzanie obecnością odbywa się poprzez współdzielone kalendarze zespołów i społeczności. Narzędzie przynosi również korzyści menedżerom, którzy mogą skuteczniej zarządzać pracą zbiorową i realizować umowy biznesowe, wykorzystując przy tym relacje międzyludzkie.

W ujęciu bardziej globalnym, dzięki analizie danych udostępnianych na Hubtobee Flex, organizacja jest w stanie lepiej zarządzać tymi aspektami. Rezultatem jest optymalizacja powierzchni biurowej i kosztów stałych, a potencjalnie także zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne.

Flex-office to nie tylko wykorzystanie otwartej przestrzeni w celu zrekompensowania braku stanowiska pracy dla każdego pracownika. W tym nowym modelu alokacji przestrzeni roboczej istotne jest zaoferowanie najlepszych warunków dla wszystkich rodzajów form pracy. Konieczna jest wiedza o tym, gdzie i kiedy pracownicy są obecni, w jakim miejscu, a także wiedza – w czasie rzeczywistym – ilu pracowników jest obecnych w danym momencie. To kluczowe, aby dostosować liczbę pracowników do pojemności pomieszczenia lub strefy albo błyskawicznie zarezerwować zasoby wspólne (stacje robocze lub indywidualne biura, pokoje co-workingowe, połączone sale konferencyjne, poczekalnie itp.) Ważne jest również uwzględnienie liczby gości z zewnątrz lub przewidywanie przepływu pracowników w celu zaplanowania zapotrzebowania na usługi zewnętrzne (parking, catering, flota pojazdów itp.)

Połączenie zwinności firmy typu start-up z możliwościami badawczo-rozwojowymi i przemysłowymi dużej firmy świadczącej usługi IT

Hubtobee Flex powstało w 2020 r. w wyniku wspólnej wizji Inetum i Hubtobee dotyczącej nowych metod pracy. Siła tego partnerstwa technologicznego, mającego na celu opracowanie rozwiązania, opiera się na naszej połączonej wiedzy” – wyjaśnia Louis de Veron, współzałożyciel Hubtobee.

Rozwój ten był możliwy dzięki sprawnemu działaniu Hubtobee w zakresie unowocześniania historycznego rozwiązania przeznaczonego do obsługi podróży służbowych oraz dzięki zdolnościom badawczo-rozwojowym zespołów Inetum w zakresie dostosowywania technologii do nowych zastosowań. Wprowadziliśmy na rynek wydajne i komplementarne rozwiązanie, spełniające rosnące oczekiwania klientów, którzy mają do czynienia z hybrydowym zarządzaniem pracą” – wyjaśnia Martin Hubert, Dyrektor Generalny Linii Biznesowej Oprogramowanie w Inetum.

Pozycja i doświadczenie Inetum jako jednego z 10 największych dostawców rozwiązań cyfrowych w Europie pozwoliły nam na współpracę z zespołami Hubtobee w logicznej i przekonującej perspektywie Time-to-Market.

W Inetum rozwijamy się, zachowując jednocześnie kulturę przedsiębiorczości. Dzięki temu strategicznemu partnerstwu, realizujemy nasze ambicje w zakresie badań i rozwoju nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które pomogą naszym klientom, instytucjom, dużym firmom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, wykorzystać ciągły przepływ technologii cyfrowych, uwzględniając zmieniające się potrzeby i zastosowania. Zespoły badawczo-rozwojowe Inetum współpracują na co dzień z zespołami Hubtobee, aby wspólnie opracować i zaproponować skuteczne rozwiązanie dla wszystkich firm przechodzących na hybrydową organizację pracy. Ponadto, aplikacja otwiera nowe możliwości dla naszych klientów, którzy korzystają z naszego rozwiązania Workplace Management o nazwie Chronotime, dedykowanego do zarządzania czasem i aktywnością” – dodaje Martin Hubert.

Hubtobee Flex to aplikacja SAAS „pod klucz”, która w 100% integruje się z istniejącymi systemami, jest bezpieczna i dostępna już teraz.

 

O Inetum Polska Sp. z o.o., Positive digital

Inetum Polska Sp. z o.o. (wcześniej Gfi) to firma świadcząca usługi IT, która dostarcza usługi i rozwiązania cyfrowe. Z rozwiązań implementowanych przez ponad 400 pracowników firmy korzystają podmioty w 24 krajach, poza Polską kluczowe rynki to Wlk. Brytania, Szwajcaria, Niemcy i Skandynawia. W 2021 roku Inetum Polska Sp. z o.o. osiągnęła przychody w wysokości 100 mln złotych.

Inetum Polska należy do globalnej Grupy Inetum, która pomaga firmom i instytucjom w osiągnięciu maksymalnych korzyści z technologii cyfrowej (positive digital flow). Działając w ponad 26 krajach, Grupa Inetum zatrudnia prawie 27 000 pracowników a w 2021 roku osiągnęła obroty w wysokości 2,2 mld euro.

 

O Hubtobee

Firma Hubtobee została założona w 2015 roku przez Louisa de Veron, Benoit Rabourdin i Bruno Rochet, kiedy to uruchomiła swoją pierwszą aplikację, Hubtobee Travel, aby wzbogacić potencjał podróży służbowych. W 2020 roku startup wprowadził nowe rozwiązanie specjalizujące się w hybrydowym zarządzaniu pracą, o nazwie Hubtobee Flex. Jego celem jest wzmocnienie interakcji i zbiorowej inteligencji, aby stworzyć najbardziej efektywne środowisko hybrydowe.

 

W celu uzyskania wszelkich informacji, prosimy o kontakt:

Inetum Polska

Weronika Nowak-Kawalec

Head of Marketing and Communication
e-mail: weronika.nowak-kawalec@inetum.com

 

Inetum Global Press Relations
press@inetum.com

Claudine Morel Le-Berre
VP Group Communications Director
Tel.: +33 (0)6 68 01 22 56

Marion Latapy
Group Communications Manager
Tel.: +33 (0)6 60 13 50 71

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.