Inetum stawia na rozwiązania biznesowe Microsoft i chmurę Azure jako strategiczny kierunek swojego rozwoju

W 2021 roku Inetum, europejski lider w dziedzinie usług i rozwiązań cyfrowych, wspólnie z firmą Microsoft świętują jubileusz 20-lecia partnerstwa biznesowego. Połączone kompetencje i doświadczenie pozwalają nam oferować więcej spersonalizowanych usług, które są dostosowane do potrzeb firm i organizacji. Inetum w Polsce permanentnie podejmuje inicjatywy mające na celu dalszy rozwój firmy i wzmocnienie swojej ekspertyzy w zakresie rozwiązań Microsoft.

Solidne partnerstwo i zasoby

W ramach grupy Inetum ponad 2500 pracowników specjalizuje się w technologiach Microsoft. Realizując swój cel ciągłego doskonalenia się, w marcu 2021 roku Inetum uruchomiło pierwszą akademię edukacyjną dla swoich pracowników, która jest w 100% poświęcona technologiom Microsoft – wśród prowadzących znajdują się również specjaliści Inetum Polska. To wydarzenie o bezprecedensowej skali w ciągu 2 dni przyciągnęło ponad 1000 osób z 26 krajów Grupy, z 40 wykładami i 35 międzynarodowymi prelegentami, w tym 6 ekspertów Microsoft.

„Rozwiązania pozwalające klientom na efektywną migracje i wykorzystanie unikalnego potencjału chmury Microsoft Azure w zakresie skalowalności, bezpieczeństwa, przetwarzania i wizualizacji danych to jedno ze „specialite de la maison” Polskiego oddziału Inetum mówi Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska – Jesteśmy dumni z tego, że nasze unikalne kompetencje Azurowe docenili zarówno realizujący najambitniejsze projekty Azurowe klienci z Europy i Bliskiego Wschodu jak i Polski oddział Microsoft z którym ściśle współpracujemy. Mamy nadzieję że współpraca na rynku polskim zaowocuje w najbliższej przyszłości innowacyjnymi projektami pozwalającymi skorzystać z technologii chmury Microsoft w Polskiej gospodarce.”

„Microsoft jest dla Inetum strategicznym partnerem globalnym. Dlatego wciąż podejmujemy inicjatywy, aby być o krok do przodu w naszych ofertach i zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie w zakresie rozwiązań Microsoft mówi Gonzalo Gómez Lardies, Dyrektor Marketingu Grupy w InetumZbudowaliśmy plan strategiczny o nazwie UPSCALE 23, aby rozwijać naszą działalność z silną wartością dodaną w okresie od teraz do 2023 roku. Nasze partnerstwo z Microsoft jest kluczowym atutem i relacją, która w znacznym stopniu przyczynia się do rozpowszechniania tej strategii na całym świecie.”

Przyspieszenie w chmurze

Partnerstwo technologiczne z Microsoft jest jednym z filarów rozwoju działalności Inetum i jej wzrostu. Celem spółki jest wertykalizacja oferty, wsparcie zespołów oraz usprawnienie procesów operacyjnych. Inetum Polska zamierza dalej przyspieszać i realizować inwestycje w głównych obszarach, w których dostawca usług i rozwiązań IT już się wyróżnia:

  • Chmura Azure: z kompleksową ofertą chmurową ułatwiającą wprowadzanie innowacji i wspierającą organizacje od zdefiniowania strategii przejścia na chmurę do zarządzania platformami.
  • Smart Dev & Low Code: aby przyspieszyć digitalizację firm poprzez zwinne podejście, które pozwala im obniżyć koszty, poprawić bezpieczeństwo operacyjne i zmniejszyć zadłużenie techniczne.
  • Platformy Analityczne & BI: z rozbudowaną ofertą gromadzenia, przetwarzania i analizą danych, umożliwia monitorowanie oraz ułatwia podejmowanie decyzji.
  • Sztuczna Inteligencja: aby szybciej wykrywać anomalie, zachowania niestandardowe, przewidywać zdarzenia i automatycznie reagować na zjawiska, zwiększając efektywność organizacji.

„Bardzo się cieszymy, że globalne partnerstwo naszych organizacji oznacza wspólne zaangażowanie w innowacyjne projekty u naszych wspólnych klientów w Polsce. Technologie chmurowe, sztuczna inteligencja, zaawansowana analityka danych w połączeniu z wysokim poziomem wiedzy i kompetencji Inetum z pewnością przełoży się na przyspieszenie transformacji cyfrowej i biznesowej polskich przedsiębiorstw i organizacji oraz rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej” – podkreślił Piotr Grzywacz, członek zarządu Microsoft w Polsce.

„Jesteśmy podekscytowani wzmocnieniem naszego partnerstwa z Inetum i możliwością wykorzystania naszej platformy chmurowej Azure i technologii AI do dalszej transformacji cyfrowej w różnych dziedzinach, w tym w sektorze publicznym mówi Agnès Van de Walle, Head of Partnerships & Startups w Microsoft we FrancjiDzięki uznanemu doświadczeniu w doradztwie biznesowym i technologicznym, Inetum jest kluczowym partnerem we wspieraniu naszych klientów w ich projektach innowacyjnych i podejmowaniu nowych wyzwań w zakresie zdrowia i środowiska, przed którymi stoją.”

 

Kontakt:

Inetum Polska

Weronika Nowak-Kawalec
Communications Manager
Tel. : +48 600 615 355

(EN) We use cookies only for collective statistical purposes and to adapt the website to the user's needs. (PL) Używamy cookies w celach statystycznych oraz w dostosowaniu serwisu do użytkownika.