Inetum Polska > Aktualności > firmowe > Microsoft One, Transformacja cyfrowa w chmurze możliwości

Microsoft One, Transformacja cyfrowa w chmurze możliwości

Microsoft One to coroczne wydarzenie dla kluczowych  Partnerów Microsoft. W tym roku konferencja odbyła się w Krakowie i skupiła wokół wydarzenia ok 480 przedstawicieli z kanału partnerskiego i 350 pracowników Microsoft. Gfi Poland jako Złoty Partner Microsoft miał na konferencji swoje stoisko, na którym zaprezentowany został projekt zrealizowany z obszaru Cloud Azure – Predictive Maintenance. Nasze stoisko „SAY HELLO TO OUR AI” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród pracowników jak również partnerów Microsoft. Gfi Poland realizuje jeden z największych projektów na świecie w obszarze predictive maintenance dla wiodącego producenta silników odrzutowych z Wielkiej Brytanii. O tym jakie czekają nas wyzwania w obszarze chmury rozmawialiśmy własnie na Microsoft One.

Chmura łączy Partnerów!

W tym roku temat, który dominował na konferencji to transformacja cyfrowa w  CHMURZE MOŻLIWOŚCI. Microsoft zaprezentował obok Azure, Dynamics 365 i Office 365 chmurę #4 jako rozwiązania firm partnerskich. Chmura #4 to nic innego jak rozwiązania partnerów Microsoft, którzy tworzą swoje innowacyjne usługi z myślą o jego platformie chmurowej. Mark Loughran, Dyrektor Generalny Microsoft, zaznaczył że coraz mocniej stawia na sprzedaż produktów i usług stworzonych przez deweloperów i integratorów. Deklaruje przy tym, że tacy partnerzy mogą liczyć na wsparcie marketingowe, organizacyjne, a także finansowe.

W ramach grupy Gfi East – Polska z pewnością wpisuje się w strategię firmy Microsoft. Realdolmen z grupy Gfi z Belgii  oferuje autorski system dla brokerów i firm ubezpieczeniowych Traviatę CRM na bazie Microsoft CRM Dynamics. Tym samym Gfi Poland oferuje swoim klientom z branży ubezpieczeń produkt, który wspiera zarządzanie relacjami z klientami . Oprogramowanie obsługuje kanał od pośrednika z firmy ubezpieczeniowej do klienta końcowego. To kompletne narzędzie, które oprócz monitorowania sprzedaży ma również aspekt marketingowy w celu przygotowania kampanii i planów biznesowych dla brokerów.

To jak to jest z tą chmurą u polskich przedsiębiorców?

W Polsce rynek chmury rośnie z roku na rok ale wciąż jej jeszcze daleko do światowej czołówki. Tylko 11,5% polskich firm używa rozwiązań chmurowych wg badań Urzędu Statystycznego (2018). W raporcie Eurostatu „Cloud computing – statistics on the use by enterprises” Polska z takim samym wynikiem zajmuje dalekie 26 miejsce, wśród 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Z drugiej strony świadomość wdrożenia chmury jako czynnika przewagi konkurencyjnej wśród polskiego przedsiębiorcy jest na tyle wysoka, że w tegorocznym raporcie, w którym Gfi również bierze udział –  TOP200 Computerworld, na pytanie:  „Proszę wskazać do trzech technologii, które staną się nowym obszarem przychodów Państwa firmy w latach 2019–2020 – 90 % respondentów odpowiedziało – „Chmura prywatna, publiczna, hybrydowa”.

Czy wdrożenia chmury blokują niewystarczające kompetencje?

Dowiedzieliśmy się na konferencji Microsoft One, że zaledwie 16% polskich firm posiada kompetencje i narzędzia pozwalające na wykorzystanie możliwości, jakie daje chmura. Mark Loughran, Dyrektor Generalny Microsoft Polandwielokrotnie podkreślił, że w tym celu należy rozwijać swój know-how w tej dziedzinie, otworzyć się na współpracę pomiędzy partnerami, jak też korzystać z programów finansowych i marketingowych oferowanych integratorom i ich klientom przez producenta.

Gfi, a know-how projektów w chmurze

Nasza firma współpracuje z klientami z zagranicy, gdzie świadomość implementacji chmury w przedsiębiorstwach szacuje się na poziomie 92%. Od ponad 10 lat wspieramy naszych klientów w realizacji projektów chmurowych. Doradzamy, podpowiadamy oraz rozwiewamy wszystkie wątpliwości związane z chmurą. Sukcesy naszych klientów związanych z Big Data, obliczeniami w chmurze, analizą ogromnych ilości danych, uczeniem maszynowym czy sztuczną inteligencją to tylko nieliczne projekty, w których bierzemy udział. Jeżeli chcesz zbudować inteligentne rozwiązanie lub po prostu zacząć zbierać dane, to jesteśmy gotowi Ci pomóc.