Inetum Polska > Aktualności > firmowe > Historia pewnego POS-a

Historia pewnego POS-a

W ramach kampanii Ecomania nasza firma dołączyła się do akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”, której celem było zebranie elektrośmieci i przeznaczenie dochodu z ich utylizacji na Fundację EKON, która aktywizuje osoby niepełnosprawne na rynku pracy. Cel był szczytny dlatego udało nam się zebrać ok. 2 000 kilogramów elektrośmieci!

Wśród przekazywanych do recyclingu urządzeń są nie tylko zwykłe komputery i monitory. Znajdował się tam także niemal kompletny POS (Point of Sale) składający się z jednostki centralnej (PC), monitora ze specjalizowaną klawiaturą (Dynakeys), wagi wraz ze skanerem, skanerów ręcznych, terminali płatniczych i drukarek. W ogromie kabelków, ruterów i klawiatur ten stary POS wyglądał zjawiskowo! Oto jego historia.

Okazało się, że firma przekazuje sprzęt wykorzystywany podczas trwającego ponad 17 lat projektu Millenium, który zaczął się w roku 2000 od dostosowania systemu kasowego Advanced Store @Retail międzynarodowej firmy NCR do wymogów klientów w Irlandii, Belgii i Holandii.

System kasowy oprogramowany wtedy przez IMPAQ działał w ponad 800 sklepach sieci Superqiunn, Praxis, Brico i Etos. Pewna ciekawostką jest, że już w roku 2001 wdrażaliśmy rozwiązania, które w Polsce pojawiły się całkiem niedawno – takie jak kasy samoobsługowe w supermarketach, czy tak zwany seflscan, umożliwiający kilentom samodzielne skanowanie towarów.

Opracowanie i wdrożenie systemu było możliwe dzięki pracy naszych kolegów i koleżanek. Wielu z nich jest z nami od samego początku projektu: Sebastian Stefanowski, Dominika Majcher i Radosław Kaczmarek. Ostatnim deweloperem, który utrzymywał do samego końca ostatnie działające sklepy i dzielnie odszukał i spakował resztki sprzętu jest Daniel Wojdak.

Na zdjęciu nasz kolega Radek Kaczmarek z pamiątkowym POS-em ! 🙂