Inetum z certyfikatem Top Employer Poland 2023 i ambitnym planem rekrutacyjnym

18.01.2023

Grupa Inetum, europejski lider w dziedzinie usług i rozwiązań cyfrowych, została wyróżniona przez Top Employers Institute tytułem Top Employers w Europie na rok 2023. Certyfikację przyznano w zakresie praktyk HR. Wyróżnienie to w szczególności podkreśla działalność firmy w Polsce oraz we Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Grupa podobnie jak w ubiegłym roku planuje w 2023 roku rekrutację 7 tys. specjalistów na całym świecie, w tym w Polsce, gdzie Inetum zatrudnia obecnie 900 specjalistów.

– Jestem dumny z uzyskania certyfikatu Top Employer. To symbol skutecznej realizacji naszych ambicji i podkreślenie wysokiej jakości naszych praktyk HR w zakresie strategii biznesowej, Employee Experience oraz zaangażowania w kontekście naszych talentów i interesariuszy. Certyfikat potwierdza również jakość wsparcia HR zapewnianego pracownikom naszej Grupy na każdym etapie kariery. W Inetum chcemy umożliwiać czerpanie korzyści z transformacji cyfrowej (Positive Digital Flow). Ponadto certyfikat docenia nasze umiejętności adaptacji i docierania do pracowników z informacjami o strategii i ambicjach w przejrzysty i zaangażowany sposób. Wyróżnia także nasze wspólne wartości: etykę, zaangażowane w sprawy społeczne i związane ze środowiskiem 

– mówi Vincent Rouaix, prezes Grupy Inetum

Top Employer 2023

Przyspieszenie cyfryzacji firm i większe wykorzystanie rozwiązań cyfrowych w ostatnich latach, wpłynęło na bezprecedensowy wzrost potrzeb rekrutacyjnych w sektorze IT. W 2022 roku Inetum przeprowadziło jedną z największych kampanii rekrutacyjnych w sektorze usług IT, pozyskując w tym czasie 7000 nowych specjalistów, w 27 krajach, w których działa Grupa.

– Zamierzamy utrzymać wysoki poziom rekrutacji również w 2023 roku, podejmując się tego zadania pomimo niepewności ekonomicznej z jaką się mierzymy w skali globalnej. Otwarcie 7000 nowych stanowisk na całym świecie jest związane z naszym planem strategicznym – UPSCALE25. Zgodnie z naszą strategią, Inetum będzie nadal rozwijać się i wspierać swoich klientów w ich cyfrowym rozwoju, będąc tak blisko ich potrzeb, jak to tylko możliwe. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy ekspertów IT i w obszarze umiejętności cyfrowych, którzy będą w stanie dostosować i zintegrować najlepsze strategie i rozwiązania w unikalnym ekosystemie każdego z naszych klientów. 

– podkreśla Vincent Rouaix

Stanowiska do obsadzenia i poszukiwane profile są zgodne ze strategicznymi celami Grupy i potrzebami jej klientów. Inetum zaprasza do współpracy doświadczonych inżynierów Data/DevOps/Cloud, architektów Cloud, programistów Java/.NET/Python/Full Stack i innych. Wszystkie oferty są dostępne na inetum.pl

– Certyfikat Top Employer Europe nagradza inicjatywy, które Inetum wdraża od kilku lat, by zapewnić jak najlepsze środowisko pracy społeczności 27 000 pracowników dzięki innowacyjnym praktykom HR. W ten sposób Grupa umożliwia każdej osobie kształtowanie indywidualnej ścieżki kariery w zgodzie z jej własnym digital flow. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych znaczących inwestycjach w szkolenia i możliwości uzyskania wielu certyfikatów przy wsparciu Inetum. 

– mówi Bruno Da Sola, dyrektor HR w Grupie Inetum

– To wyróżnienie podkreśla również nasze działania na rzecz scalenia praktyk HR w różnych krajach, w których jesteśmy obecni, biorąc pod uwagę lokalne uwarunkowania. Bliskość lokalnych kultur i uwarunkowań jest częścią naszego DNA. 

– dodaje Bruno Da Sola

Inetum angażuje się w programy, które integrują nowe metody pracy i wyższe oczekiwania pracowników.

– Uruchomiliśmy nowy sposób pracy skoncentrowany na wykorzystaniu maksimum efektu synergii, aby zaoferować jeszcze bardziej przyjazne środowisko pracy i umożliwić naszym pracownikom osiągnięcie równowagi między obszarem zawodowym a osobistym. Priorytetem jest dla nas wzmacnianie doświadczenia pracowników, z myślą o podnoszeniu atrakcyjności Inetum jako pracodawcy. Chcemy sprostać oczekiwaniom naszych obecnych i przyszłych ekspertów oraz przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty.

 – podsumowuje Bruno Da Sola

O Inetum, Positive Digital Flow

Inetum to zwinna firma dostarczająca usługi i rozwiązania informatyczne oraz globalna grupa, która pomaga firmom i instytucjom jak najlepiej wykorzystać Digital Flow (przepływ cyfrowy). W kontekście ciągłego rozwoju, gdzie potrzeby i możliwości nieustannie ewoluują, grupa Inetum jest zobowiązana do tworzenia innowacji, ciągłej adaptacji i utrzymywania konkurencyjności. Dzięki swojemu eksperckiemu profilowi w wielu obszarach, Inetum oferuje swoim klientom unikalne połączenie bliskości, organizacji sektorowej i rozwiązań.

Grupa zatrudnia blisko 27 000 pracowników w ponad 27 krajach. W 2021 roku osiągnęła przychody w wysokości 2,2 mld euro.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Head of Marketing and Communication

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum.com