Inetum wspiera Anioły i Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami

06.03.2023

Bieżąca sytuacja gospodarcza sprawia, że organizacje pozarządowe jeszcze nigdy w takim stopniu nie musiały polegać na wsparciu biznesu i społeczności lokalnych. Dom Aniołów Stróżów od 30 lat pracuje na rzecz dzieci i młodzieży z trudnych środowisk. 11 marca w katowickim Spodku odbędzie się „Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami”, a zakup biletu jest okazją do wsparcia organizacji. Partnerem wydarzenia została firma technologiczna Inetum Polska. Pracownicy katowickiego oddziału spółki już wcześniej byli zaangażowani w pomoc dla Stowarzyszenia.

Trudna sytuacja, w jakiej znalazło się wiele organizacji pozarządowych realizujących ważną społecznie misję, sprawia, że obecnie szczególnie potrzebują one wsparcia ze strony biznesu i społeczności lokalnych. Przykładem takiej organizacji jest Dom Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie w po-górniczych i po-hutniczych dzielnicach wykluczenia śląskich i zagłębiowskich miast prowadzi osiem świetlic, terapeutyczne kluby malucha, kluby rozwoju dzieci i młodzieży, a także programy uliczne i poradnię rodzinną. Każdego roku ze wsparcia korzysta kilkaset młodych ludzi i kilkadziesiąt rodzin.

– Ideą naszej działalności jest zapewnienie równego startu w dorosłość dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk. Podchodzimy holistycznie do problemów osób żyjących na marginesie życia społecznego. Co przy tym ważne „dajemy wędkę a nie rybę”, jak brzmi nasze motto, aby mogli stać się niezależni od pomocy społecznej. 

– wyjaśnia Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów

Na co dzień Dom Aniołów Stróżów ma oparcie w pomocy wolontariuszy, jednak część pomocy, którą zapewnia, realizowana jest przez pracowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Wymaga to środków finansowych, podobnie jak np. dbałość o drugie Domy – miejsca, gdzie prowadzone jest wparcie. Związany m.in. z inflacją wzrost kosztów, powiązany z ograniczeniem możliwości wsparcia programów społecznych ze strony samorządów, to realia z jakimi muszą mierzyć się Anioły i podobne im stowarzyszenia czy fundacje. Dom Aniołów Stróżów od wielu lat współpracuje z biznesem, realizując często niestandardowe projekty.

W sobotę 11 marca w katowickim Spodku odbędzie się „Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami”. Dochód z imprezy zasili fundusz Aniołów. Jednym z partnerów wydarzenia jest firma technologiczna Inetum Polska. Inetum zatrudnia w naszym kraju kilkuset specjalistów IT, w tym 150 w oddziale w Katowicach.

– Siłą naszej organizacji są ludzie. Stawiamy maksymalny nacisk na umożliwienie naszym pracownikom rozwoju ich marki personalnej wewnątrz i na zewnątrz firmy. Mowa o szkoleniach czy certyfikacjach zawodowych, a także wspieraniu ich pasji i inicjatyw, w które sie angażują. Wśród nas są paralotniarz, pszczelarz, piwowar, stolarz, muzycy czy wolontariusze działający na rzecz zwierząt. Nie wahamy sie przy tym wykorzystać ich doświadczeń jako firma. Współpraca Inetum z Domem Aniołów Stróżów, to efekt wcześniejszego zaangażowania pracowników na rzecz Stowarzyszenia.

– mówi Joanna Wistuba, Head of Talent Acquisition w Inetum Polska


To przerodzilo się w rekomendację, aby również jako Inetum zaangażować się w pomoc dla organizacji. Jej pierwszym efektem był ubiegłoroczny kiermasz bożonarodzeniowy, który pozwolił zgromadzić killkunaście tysiecy złotych. Teraz Inetum wsparło Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami, zostając partnerem wydarzenia i przygotowując dedykowany mu film.

– Cieszymy się, że jest coraz więcej firm, które chcą być odpowiedzialne za swoje najbliższe otoczenie i wspierają lokalną społeczność. To dla takich organizacji, jak nasza niezwykle ważne. Szczególnie w obecnym czasie, gdy sytuacja ekonomiczna wielu osób jest bardzo trudna. Dzięki współpracy z biznesem możemy zapewnić dzieciom codzienną opiekę i wsparcie. Udział firm w naszych wydarzeniach i projektach pomaga również organizować zbiórki na pomoc dzieciom. Najbliższe, zupełnie wyjątkowe wydarzenie charytatywne to Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami. Liczymy, że w całości zapełnimy Spodek, bo każdy bilet to cegiełka na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. 

– komentuje Monika Bajka

Obok zaangażowania we współpracę z Domem Aniołów Strożów przykładem wspierania pasji i inicjatyw pracowników przez Inetum jest sponsoring Michała Radki, jednego z bohaterów filmu przygotowanego jako zaproszenie na Kosmiczny Mecz. Michał, na co dzien delivery manager, jest także członkiem polskiej kadry narodowej w paralotniarstwie. Rozwój jego pasji wspiera Inetum.

– Rozwijam swoją pasję, między innymi uczestniczac w zawodach paraotniarskich jako reprezentant kraju, co jest dosyć czasochłonne. Doceniam fakt, że pracodawca pozwala łączyć te dwie aktywności. Podczas lotu wzbijam sie w przestworza, co przynosi ogrom satysfakcji i emocji. Cieszę się, że moja pasja może się teraz przysłużyć szczytnemu celowi, aby również tym młodym ludziom ułatwić start w dorosłe życie. 

– mówi Michał Radka

Grupie Inetum przyznano certyfikaty Top Employer Europe i Top Employer Poland 2023, wyróżniające pracodawców tworzących optymalne warunki dla rozwoju pracowników, w wymiarze zawodowym i prywatnym.

– Certyfikat wzmacnia nasz wizerunek jako godnego zaufania pracodawcy, który zmienia się z myślą o pracownikach i oferuje im szerokie możliwości rozwoju. Ich rozwój jest świadectwem tego jak rozwija się Inetum. Jednak ważnym elementem i świadectwem naszego rozwoju jako organizacji jest również odpowiedzialne podejście do relacji z otoczeniem społecznym. Jednym z jej przykładów jest współpraca z Domem Aniołów Stróżów. 

– podsumowuje Joanna Wistuba

Informacje o meczu dostępne na: https://anioly24.pl/projekty_i_akcje/legendarny-kosmiczny-mecz-z-aniolami-2023

O Inetum, Positive Digital Flow

Inetum to zwinna firma dostarczająca usługi i rozwiązania informatyczne oraz globalna grupa, która pomaga firmom i instytucjom jak najlepiej wykorzystać Digital Flow (przepływ cyfrowy). W kontekście ciągłego rozwoju, gdzie potrzeby i możliwości nieustannie ewoluują, grupa Inetum jest zobowiązana do tworzenia innowacji, ciągłej adaptacji i utrzymywania konkurencyjności. Dzięki swojemu eksperckiemu profilowi w wielu obszarach, Inetum oferuje swoim klientom unikalne połączenie bliskości, organizacji sektorowej i rozwiązań. Grupa zatrudnia blisko 27 000 pracowników w ponad 27 krajach. W 2021 roku osiągnęła przychody w wysokości 2,2 mld euro.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Head of Marketing and Communication

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum.com