Grupa Inetum z nowym dyrektorem generalnym

16.02.2023

Bain Capital i Inetum ogłosiły, że z dniem 27 lutego 2023 r. Jacques Pommeraud zostanie mianowany dyrektorem generalnym Grupy Inetum. Pełniący dotychczas te obowiązki Vincent Rouaix, będzie w roli członka zarządu doradzał Inetum w zakresie fuzji i przejęć.

Jacques Pommeraud jest dyrektorem z bogatym doświadczeniem w branży technologicznej i usługowej. Posiada doświadczenie w zakresie wdrażania zapewniających rozwój przełomowych usprawnień i podnoszeniu rentowności poprzez ambitne programy transformacji. Przed objęciem stanowiska w Inetum był wiceprezesem wykonawczym firmy Bureau Veritas, w której odpowiadał za rynek we Francji, Afrykę oraz za usługi rządowe. Karierę zawodową rozpoczął w dziedzinie konsultingu strategicznego w firmie McKinsey. Pracował w biurach w Paryżu i Bostonie. W 2009 roku dołączył do firmy Atos, gdzie kierował programem transformacji grupy. Stopniowo rozszerzał zakres obowiązków, aż do momentu mianowania go na stanowisko dyrektora generalnego Canopy Cloud. W 2014 roku dołączył do Salesforce Inc. jako wiceprezes i dyrektor generalny jednostki Success Services z siedzibą w San Francisco. Następnie objął podobne, globalne stanowisko w firmie SAP. Jacques Pommeraud jest absolwentem École Nationale des Ponts et Chaussées (dyplom magistra inżyniera) oraz posiada tytuł MBA, uzyskany w szkole zarządzania i biznesu INSEAD.

– Cieszę się, że dołączam do Inetum i będę mógł przyczynić się do dalszego tworzenia wartości przez firmę. Z niecierpliwością czekam na możliwość rozpoczęcia współpracy z zespołem ekspertów, którzy w ciągu ostatniego dziesięciolecia wykazali się talentem w zakresie poszerzania zasięgu działalności firmy Inetum i możliwości jej cyfrowej transformacji. Dostrzegam ogromny potencjał w zakresie dalszych innowacji i zaspokajania nowych cyfrowych potrzeb naszych klientów.

– komentuje Jacques Pommeraud

 

– Cieszymy się, mogąc powitać na pokładzie Inetum Jacques’a Pommerauda, który wnosi ze sobą bogate międzynarodowe doświadczenie i wiedzę w branży technologicznej oraz usługowej.

mówi Matthias Boyer Chammard, partner w Bain Capital Private Equity

– Pod przywództwem Vincenta Inetum przeżyło okres ogromnego wzrostu. Jacques wraz z całym zespołem zarządzającym są dobrze przygotowani, aby kontynuować i jeszcze bardziej przyspieszyć ten rozwój w nowych obszarach wzrostu rynku transformacji cyfrowej. Cieszymy się, że Vincent będzie nadal zaangażowany w rozwój firmy jako inwestor, członek zarządu i specjalny doradca przy dużych operacjach fuzji i przejęć. 

– dodaje Giovanni Camera, partner w Bain Capital Private Equity

W perspektywie 2025 roku Grupa Inetum, w ramach przyjętej strategii rozwoju, stawia na inwestycje w rozwiązania nowej generacji dedykowane sektorowi ochrony zdrowia, inteligentnym miastom oraz branżom finansowej i energetycznej.

– W okresie ostatnich 14 lat nieustannego rozwoju miałem zaszczyt i przyjemność budować jedną z największych w Europie firm świadczących usługi IT. Chciałbym podziękować wszystkim zespołom za ich zaangażowanie i profesjonalizm oraz za wkład w przekształcenie Inetum w firmę, którą jest obecnie. Życzę Jacques’owi Pommeraudowi wielu sukcesów na jego nowym stanowisku. Będę nadal wspierał rozwój firmy Inetum.

– mówi Vincent Rouaix

JCE00779 1024x576 1 - Grupa Inetum z nowym dyrektorem generalnym

Grupa Inetum zamierza również rozwijać zaangażowanie w segmencie małych i średnich firm. Jednym z fundamentów jej strategii jest dbałość o rozwój pracowników. Istotnym elementem pozostaje wzmacnianie kompetencji spółki, rozumiane przez pryzmat pozyskania i rozwoju talentów. W 2022 roku Inetum zatrudniło 7 tys. pracowników na całym świecie, z czego blisko 200 osób w Polsce.

Dzięki tym działaniom zespół polskiej spółki powiększył się o niemal 1/3. Obecnie Inetum zatrudnia w naszym kraju 900 specjalistów. W 2023 planowany jest podobny do ubiegłorocznych wynik działań rekrutacyjnych, a kampania będzie globalnie jedną z największych akcji rekrutacyjnych w sektorze IT.

O Inetum, Positive Digital Flow

Inetum to zwinna firma dostarczająca usługi i rozwiązania informatyczne oraz globalna grupa, która pomaga firmom i instytucjom jak najlepiej wykorzystać Digital Flow (przepływ cyfrowy). W kontekście ciągłego rozwoju, gdzie potrzeby i możliwości nieustannie ewoluują, grupa Inetum jest zobowiązana do tworzenia innowacji, ciągłej adaptacji i utrzymywania konkurencyjności. Dzięki swojemu eksperckiemu profilowi w wielu obszarach, Inetum oferuje swoim klientom unikalne połączenie bliskości, organizacji sektorowej i rozwiązań. Grupa zatrudnia blisko 27 000 pracowników w ponad 27 krajach. W 2021 roku osiągnęła przychody w wysokości 2,2 mld euro.

O Bain Capital Private Equity

Od początku swojej działalności w 1984 roku firma Bain Capital Private Equity ściśle współpracuje z zespołami zarządzającymi, aby zapewnić strategiczne zasoby, które budują doskonałe przedsiębiorstwa i zapewniają im możliwości rozwoju. Globalny zespół firmy Bain Capital Private Equity, obejmujący około 250 profesjonalistów, tworzy wartość dla przedsiębiorstw należących do jej portfela za pośrednictwem swojej globalnej platformy i dogłębnej specjalistycznej wiedzy w kluczowych branżach, takich jak opieka zdrowotna, usługi konsumenckie / sprzedaż detaliczna, usługi finansowe i biznesowe, a także przemysł oraz technologie, media i telekomunikacja. Firma Bain Capital dysponuje 22 oddziałami na czterech kontynentach. Od momentu swojego powstania firma przeprowadziła inwestycje podstawowe lub dodatkowe w ponad 1000 podmiotach. Oprócz prywatnych funduszy kapitałowych Bain Capital inwestuje w różne klasy aktywów, takie jak kredyty, nieruchomości, kapitał publiczny i kapitał wysokiego ryzyka, zarządzając łącznie funduszami o wartości około 150 mld USD i wykorzystując wspólną platformę firmy, aby wykorzystać wszystkie możliwości w strategicznych obszarach jej zainteresowania. Więcej informacji: www.baincapitalprivateequity.com.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Head of Marketing and Communication

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum.com