Inetum stawia na rozwiązania biznesowe Microsoft i chmurę Azure jako strategiczny kierunek swojego rozwoju

20.10.2021

W 2021 roku Inetum, europejski lider w dziedzinie usług i rozwiązań cyfrowych, wspólnie z firmą Microsoft świętują jubileusz 20-lecia partnerstwa biznesowego.

Połączone kompetencje i doświadczenie pozwalają nam oferować więcej spersonalizowanych usług, które są dostosowane do potrzeb firm i organizacji. Inetum w Polsce permanentnie podejmuje inicjatywy mające na celu dalszy rozwój firmy i wzmocnienie swojej ekspertyzy w zakresie rozwiązań Microsoft.

Solidne partnerstwo i zasoby

W ramach grupy Inetum ponad 2500 pracowników specjalizuje się w technologiach Microsoft. Realizując swój cel ciągłego doskonalenia się, w marcu 2021 roku Inetum uruchomiło pierwszą akademię edukacyjną dla swoich pracowników, która jest w 100% poświęcona technologiom Microsoft – wśród prowadzących znajdują się również specjaliści Inetum Polska. To wydarzenie o bezprecedensowej skali w ciągu 2 dni przyciągnęło ponad 1000 osób z 26 krajów Grupy, z 40 wykładami i 35 międzynarodowymi prelegentami, w tym 6 ekspertów Microsoft.

„Rozwiązania pozwalające klientom na efektywną migracje i wykorzystanie unikalnego potencjału chmury Microsoft Azure w zakresie skalowalności, bezpieczeństwa, przetwarzania i wizualizacji danych to jedno ze „specialite de la maison” polskiego oddziału Inetum. Połączone kompetencje i doświadczenie pozwalają nam oferować więcej spersonalizowanych usług, które są dostosowane do potrzeb firm i organizacji. Inetum w Polsce permanentnie podejmuje inicjatywy mające na celu dalszy rozwój firmy i wzmocnienie swojej ekspertyzy w zakresie rozwiązań Microsoft. Jesteśmy dumni z tego, że nasze unikalne kompetencje Azurowe docenili zarówno realizujący najambitniejsze projekty Azurowe klienci z Europy i Bliskiego Wschodu jak i Polski oddział Microsoft z którym ściśle współpracujemy. Mamy nadzieję że współpraca na rynku polskim zaowocuje w najbliższej przyszłości innowacyjnymi projektami pozwalającymi skorzystać z technologii chmury Microsoft w Polskiej gospodarce”.

– mówi Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska


„Microsoft jest dla Inetum strategicznym partnerem globalnym. Dlatego wciąż podejmujemy inicjatywy, aby być o krok do przodu w naszych ofertach i zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie w zakresie rozwiązań Microsoft. Zbudowaliśmy plan strategiczny o nazwie Upscale23, aby rozwijać naszą działalność z silną wartością dodaną w okresie od teraz do 2023 roku. Nasze partnerstwo z Microsoft jest kluczowym atutem i relacją, która w znacznym stopniu przyczynia się do rozpowszechniania tej strategii na całym świecie”.

– mówi Gonzalo Gómez Lardies, Dyrektor Marketingu Grupy w Inetum

Przyspieszenie w chmurze

Partnerstwo technologiczne z Microsoft jest jednym z filarów rozwoju działalności Inetum i jej wzrostu. Celem spółki jest wertykalizacja oferty, wsparcie zespołów oraz usprawnienie procesów operacyjnych. Inetum Polska zamierza dalej przyspieszać i realizować inwestycje w głównych obszarach, w których dostawca usług i rozwiązań IT już się wyróżnia:

  • Chmura Azure: z kompleksową ofertą chmurową ułatwiającą wprowadzanie innowacji i wspierającą organizacje: od zdefiniowania strategii przejścia na chmurę, do zarządzania platformami.
  • Smart Dev & Low Code: aby przyspieszyć digitalizację firm poprzez zwinne podejście, które pozwala im obniżyć koszty, poprawić bezpieczeństwo operacyjne i zmniejszyć zadłużenie techniczne.
  • Platformy Analityczne & BI: z rozbudowaną ofertą gromadzenia, przetwarzania i analizą danych, umożliwia monitorowanie oraz ułatwia podejmowanie decyzji.
  • Sztuczna Inteligencja: aby szybciej wykrywać anomalie, zachowania niestandardowe, przewidywać zdarzenia i automatycznie reagować na zjawiska, zwiększając efektywność organizacji.

„Bardzo się cieszymy, że globalne partnerstwo naszych organizacji oznacza wspólne zaangażowanie w innowacyjne projekty u naszych wspólnych klientów w Polsce. Technologie chmurowe, sztuczna inteligencja, zaawansowana analityka danych w połączeniu z wysokim poziomem wiedzy i kompetencji Inetum z pewnością przełoży się na przyspieszenie transformacji cyfrowej i biznesowej polskich przedsiębiorstw i organizacji oraz rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej”.

– podkreślił Piotr Grzywacz, członek zarządu Microsoft w Polsce

„Jesteśmy podekscytowani wzmocnieniem naszego partnerstwa z Inetum i możliwością wykorzystania naszej platformy chmurowej Azure i technologii AI do dalszej transformacji cyfrowej w różnych dziedzinach, w tym w sektorze publicznym. Dzięki uznanemu doświadczeniu w doradztwie biznesowym i technologicznym, Inetum jest kluczowym partnerem we wspieraniu naszych klientów w ich projektach innowacyjnych i podejmowaniu nowych wyzwań w zakresie zdrowia i środowiska, przed którymi stoją”.

– mówi Agnès Van de Walle, Head of Partnerships & Startups w Microsoft we Francji 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Head of Marketing

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum.com

tel. +48 668 379 932