Inetum wzmacnia swoją obecność i swoją platformę nearshoringową w Europie Wschodniej poprzez przejęcie JCommerce

19.04.2022

W ramach realizacji strategicznego planu UPSCALE23 Inetum ogłasza przejęcie w Polsce JCommerce – eksperta w dziedzinie technologii cyfrowych, który dzięki swojemu portfolio rozwiązań i skutecznej platformie nearshoringowej, dociera do dużych lokalnych oraz międzynarodowych firm.

Saint-Ouen, Warszawa, dn. 19 kwietnia 2022 r.

Transakcja ta ma istotne znaczenie w kontekście rozwoju spółki Inetum, ponieważ pozwala grupie wzmocnić jej pozycję lidera na rynku lokalnym, a jednocześnie podwoić wielkość platformy nearshoringowej w Polsce. Z ponad 300 pracownikami i portfolio skutecznych rozwiązań JCommerce zyskało pozycję partnera w cyfrowej transformacji dużych klientów z sektora usług finansowych, handlu i ochrony zdrowia zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, krajach skandynawskich, w Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii.

Istotny etap dla Inetum w Europie Wschodniej w ramach strategicznego planu Upscale23

Przejęcie JCommerce pozwala spółce – dzięki ofercie wzmocnionych wartości, dostosowanych do potrzeb stale rozwijającego się rynku – potwierdzić jej wiodącą pozycję w Europie Wschodniej, opartą o zespół 1250 pracowników. Dzięki pogłębionym kompetencjom i skali naszej działalności spółka Inetum zyskała pozycję uprzywilejowanego partnera we wdrażaniu strategii cyfryzacji i outsourcingu zasobów swoich klientów, oferując dużym firmom lokalnym i międzynarodowym adekwatny portfel usług i rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach połączonych z ciągłym poszukiwaniem wydajności”.

 mówi Vincent Rouaix, Dyrektor Generalny Inetum

Silna i rosnąca obecność na rynku lokalnym

„Rok 2021 był dla Inetum Polska kolejnym rokiem silnego wzrostu. Dzięki znacznemu rozwojowi naszej działalności i wyraźnemu dopełnianiu się z JCommerce jesteśmy przekonani, że połączenie tych podmiotów będzie sukcesem, z obrotami na poziomie 50 mln euro w roku 2023”.

– podkreśla Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska

Potwierdza to Piotr Zyguła, Dyrektor Generalny JCommerce: 

„Dzięki zaufaniu i zaangażowaniu zespołów Inetum jesteśmy w stanie zaproponować naszym aktualnym klientom wyjątkowy dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a naszym pracownikom – obiecującą przyszłość w jednej z najbardziej dynamicznych grup na rynku”.

O Inetum – Pozytywny przepływ cyfrowy

Inetum Polska Sp. z o.o. (wcześniej Gfi) to firma świadcząca usługi IT, która dostarcza usługi i rozwiązania cyfrowe. Z rozwiązań implementowanych przez ponad 400 pracowników firmy korzystają podmioty w 24 krajach, poza Polską kluczowe rynki to Wlk. Brytania, Szwajcaria, Niemcy i Skandynawia. W 2021 roku Inetum Polska Sp. z o.o. osiągnęła przychody w wysokości 100 mln złotych.

Inetum Polska należy do globalnej Grupy Inetum, która pomaga firmom i instytucjom w osiągnięciu maksymalnych korzyści z technologii cyfrowej (positive digital flow). Działając w ponad 26 krajach, Grupa Inetum zatrudnia prawie 27 000 pracowników, a w 2021 roku osiągnęła obroty w wysokości 2,2 mld euro.

O JCommerce Sp. z o.o.

JCommerce Sp. z o.o. jest polską spółką informatyczną specjalizującą się w doradztwie technologicznym, projektowaniu strategii transformacji informatycznych, tworzeniu i testowaniu oprogramowania, jak również we wdrażaniu narzędzi Business Intelligence i Enterprise Mobility Management. JCommerce zatrudnia ponad 300 pracowników, a jej obroty wyniosły w 2021 roku ponad 17 mln euro.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Head of Marketing

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum,com

tel. +48 668 379 932