Inetum ogłasza strategiczne partnerstwo z SAP w Polsce

20.05.2024

Inetum ogłasza strategiczne partnerstwo z SAP w Polsce, wykorzystując swoje globalne możliwości w zakresie implementacji, rozwoju i wsparcia rozwiązań SAP.

Firma Inetum poszerza swoje ponad 25-letnie partnerstwo z SAP poprzez lokalną obecność w Polsce.

Propozycja wartości została zaprojektowana tak, aby sprostać nowym wyzwaniom biznesowym klientów i wspierać lokalne organizacje w ich cyfrowej transformacji. Nowa oferta obejmuje pakiety rozwiązań, które są odpowiedzią na konkretne potrzeby firm na polskim rynku.

Inetum obejmuje całe portfolio rozwiązań SAP i świadczy usługi dla klientów praktycznie we wszystkich branżach i segmentach rynku, przy czym jej główne atuty to silny nacisk na jakość i rozległe doświadczenie w nowych rozwiązaniach chmurowych SAP – komentuje Grzegorz Piliszek, Regional Business Unit Director of Microsoft Dynamics & SAP Solutions w Grupie Inetum, który odpowiada za wprowadzenie nowej linii biznesowej nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Rumunii i Szwajcarii.

Jakie pakiety rozwiązań oferuje Inetum?

  • Adopt2Win: Dla nowych klientów, którzy rozwiązań SAP nie posiadają, bądź są zainteresowani podejściem Greenfield, Inetum oferuje pakiet Adopt2win. Pakiet ten uwzględnia implementację rozwiązania SAP S/4HANA Public Cloud oraz określony pakiet usług wdrożeniowych i pełny proces implementacji w min. 12 tygodni, w cenie od 99,000 EUR (plus licencje), co stanowi połowę zwykłego średniego kosztu projektu wdrożeniowego tego typu. To pakiet odpowiedni dla firm, które potrzebują niezawodnego systemu ERP szybko i opłacalnie. Bardzo dobrze sprawdza się w spółkach zależnych (model dwupoziomowy), w rozwijających się firmach lub w firmach, które mają już wdrożone rozwiązanie oprogramowania niszowego do prowadzenia swoich operacji i potrzebują solidnego systemu zarządzania finansami.
  • Rise2S4 with Panaya: Pakiet ten przeznaczony jest dla obecnych klientów SAP, którzy rozważają migrację do SAP S/4HANA. Jeszcze nie znane w Polsce rozwiązanie Panaya znacząco pomaga w analizie i procesie migracji, wskazując ryzyka, modyfikacje oraz wspiera testy procesów. Dzięki wykorzystaniu Panaya, cały proces migracyjny jest bardziej zrozumiały i lepiej przygotowany. Pakiety migracyjne realizowane są w min. 7 miesięcy, w cenie od 250,000 EUR.

Pakiety Inetum opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach SAP S/4HANA, co oznacza, że klienci mogą być pewni ich stabilności, bezpieczeństwa i zgodności z najlepszymi praktykami – dodaje Paweł Kisiel, SAP Practice Leader w Inetum Polska W Inetum rozumiemy także, jak ważnymi czynnikami dla każdego klienta są stabilność pracy i koszty, dlatego np. przy pakiecie migracyjnym wykorzystujemy własne, innowacyjne narzędzia, takie jak HANALYST. Pozwalają one na analizę obecnego systemu klienta, dostarczają listę modyfikacji i estymacje, potrzebne do zaproponowania optymalnego rozwiązania, które usprawni procesy i zredukuje koszty.

Warto dodać, że Inetum posiada dedykowany zespół innowacji FabLab, ze 150 konsultantami na pokładzie, który oprócz rozwiązań dla różnych linii biznesowych, tworzy rozwiązania dla systemów SAP – przykładem GenAI4SAP i mamy już zainteresowanych tym rozwiązaniem klientów – uzupełnia Grzegorz Piliszek, Regional Business Unit Director of Microsoft Dynamics & SAP Solutions w Grupie Inetum.

Wszystkie pakiety Inetum wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim certyfikacją SAP, co potwierdza ich wysoką jakość i zgodność z najlepszymi praktykami. Inetum jest jedną z zaledwie kilku firm w Europie dostarczającą certyfikowane przez SAP pakiety rozwiązań SAP-Qualified Partner-Packaged Solutions.

Centrum Doskonałości – Inetum Cloud Center of Excellence

Współpraca między Inetum a SAP zaowocowała tysiącami udanych projektów w różnych branżach w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Szwajcarii, krajach nordyckich, Maroku, Tunezji, Brazylii, Meksyku i Kolumbii.

Doświadczenie Inetum w implementacjach chmury SAP pokazało, że wymaga to dodatkowych umiejętności, które wykraczają poza te potrzebne do projektów lokalnych. Aby temu sprostać, Inetum utworzyło Centrum Doskonałości, które zapewnia kompleksowe wsparcie od etapu przed sprzedażą do obsługi posprzedażowej.

Inetum oferuje kompleksową gamę rozwiązań SAP i obsługuje klientów z różnych segmentów rynku, wykorzystując swoje mocne strony, takie jak koncentracja na jakości, bogate doświadczenie z nowymi rozwiązaniami chmurowymi SAP oraz dogłębna wiedza w branżach takich jak handel detaliczny i towary konsumpcyjne, motoryzacja, produkcja i energetyka. Podczas gdy inni partnerzy SAP próbują poradzić sobie z wszystkimi trudnościami projektowymi w chmurze publicznej SAP S/4HANA, my mamy wsparcie naszego Inetum Cloud Center of Excellence i to od podejścia funkcjonalnego, transformacyjnego po najbardziej techniczne – mówi Marek Pokorski, Managing Director w Inetum Polska.

Hugues Ruffat, CEO regionu EEMEA, dodaje – Otrzymane nagrody od SAP, które śledzi wszystkie nasze operacje na całym świecie i uwzględnia opinie naszych klientów, są dowodem naszej niezawodności. Otrzymaliśmy: Najlepszy Partner Chmury SAP, Najlepszy Odsprzedawca SAP, Doskonałość Partnera za Trwały Wzrost.


O Inetum

Inetum to europejski lider usług cyfrowych. Zespół 28 000 konsultantów i specjalistów Inetum codziennie wywiera cyfrowy wpływ na firmy, sektor publiczny i społeczeństwo. Nasze rozwiązania zwiększają wydajność i innowacyjność klientów, a także przyczyniają się do wspólnego dobra. Obecna w 19 krajach Grupa posiada gęstą sieć placówek. Inetum współpracuje z największymi wydawcami oprogramowania, oferując unikatowe połączenie geograficznej bliskości i elastyczności. Kierując się ambicją wzrostu i skali, Inetum osiągnęło w 2023 roku sprzedaż na poziomie 2,5 miliarda euro.
Więcej informacji na stronie www.inetum.pl

Więcej informacji:

Head of Communication

Weronika Nowak - Kawalec

weronika.nowak-kawalec@inetum.com