Inetum ogłasza nowy plan strategiczny i swoje cele jako europejskiego lidera technologicznego

05.10.2023

Po dekadzie ciągłego wzrostu, zaprezentowaniu nowej tożsamości korporacyjnej w 2021 r. (wcześniej Gfi), pojawieniu się nowego partnera finansowego Bain Capital Private Equity w 2022 r. oraz nowego prezesa i dyrektora generalnego Jacques’a Pommeraud w marcu 2023 r. Inetum przedstawia nowy ambitny plan strategiczny dla rozwoju, a także rozwiniętą propozycję wartości, które pozwolą odpowiedzieć na nowe potrzeby biznesowe klientów.

W czasie, gdy potrzeba cyfryzacji organizacji rośnie, Inetum otwiera nowy rozdział w swojej historii, w którym celami są większe wsparcie transformacji przedsiębiorstw i instytucji rządowych oraz sprawienie, aby innowacje cyfrowe stały się dla wszystkich stałym źródłem wyników i rozwoju.

Strategiczne podejście do realizacji zaktualizowanych celów

Od ponad 10 lat Grupa Inetum stale rośnie, a napędza ją mocne nastawienie na przejęcia i utrzymanie wzrostu organicznego. W 2022 r. Grupa osiągnęła przychody 2,4 miliarda euro, co stanowi roczną stopę wzrostu przekraczającą 12%. Inetum stało się międzynarodową grupą liczącą 27 000 osób, obecną w 27 krajach, ze swoimi bastionami w Europie: 8. we Francji, 5. w Hiszpanii i 2. w Belgii.

W ciągle zmieniającym się świecie, napędzanym przez technologię i innowacje, żadna firma nie może pozwolić sobie na to, aby stać w miejscu. Nasz cel to wspieranie klientów, tak by odnosili sukcesy i wychodzili naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników oraz klientów dzięki technologii. Misją, jaka nam przyświeca, jest wprowadzanie pozytywnych przemian dzięki łączeniu naszej wiedzy branżowej, praktycznego podejścia, szybkości, zwinności i bliskości, by dostarczać jak najlepszą technologię.

Wraz z objęciem w marcu 2023 r. sterów Grupy Inetum przez Jacques’a Pommeraud, Grupa, przy wsparciu głównego akcjonariusza Bain Capital Private Equity, wkracza w nową fazę wzrostu. Opiera się ona na 5 filarach:

 • Wykorzystanie potencjału wiodącego lokalnego dostawcy dla klientów w Europie, z podejściem koncentrującym się na kliencie dzięki zagęszczeniu lokalizacyjnemu (bliskość geograficzna w obrębie 130 lokalizacji).
 • Dostarczanie najlepszych w swojej klasie usług transformacji biznesowej jako preferowany lokalny partner w obszarach SAP, Salesforce, ServiceNow i Microsoft, aby pomagać organizacjom we wprowadzaniu innowacji i adaptowaniu nowych technologii, takich jak Gen AI.
 • Zapewnienie konkurencyjnych cen dzięki elastyczności i wydajności, nowatorskim narzędziom i wysokiej jakości modelowi onshoringu i offshoringu w zakresie produkcji przemysłowej.
 • Marka pracodawcy, której motorem napędowym są duma i wartości, mogąca przyciągać najlepsze talenty.
 • Unikalne podejście firmy: BtoBtoS (Business to Business to Society), jako lidera ESG w sektorze usług IT, który wspiera swoich klientów w kontekście CSR.

Jacques Pommeraud, CEO i dyrektor generalny Grupy Inetum, wyjaśnia: „Ten plan strategiczny wyznacza nam ambitną i fascynującą trajektorię, u celu której są nowa skala i nowy wizerunek. Dążymy do wprowadzenia znaczących zmian dla naszych klientów, oferując im najlepsze usługi transformacji biznesowej i wspierając ich w zakresie wykorzystania nowych technologii, takich jak Gen AI. To ambicja, która daje obecnym i nowym członkom naszego zespołu szansę rozwoju kariery, pracy nad interesującymi projektami, a także utrzymania umiejętności na najwyższym poziomie technologicznym”.

Dobra stała dynamika, która przekłada się na konkretne działania

Inetum, dzięki wielospecjalistycznemu profilowi, dostosowuje organizację i propozycję wartości do swojej nowej strategii skupionej wokół 4 globalnych linii biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions i Inetum Software.

 • Inetum Consulting:
  • Pomaganie firmom w strategicznym wyznaczaniu kierunku, czasu i tempa wdrażania planów transformacji.
  • Zapewnienie wsparcia operacyjnego w celu wdrożenia rozwiązań dostosowanych do kluczowych działań organizacji, a także jej wielkości i procesów.
 • Inetum Technologies:
  • Zapewnienie doskonałości operacyjnej działów IT poprzez optymalizację kosztów i elastyczności infrastruktury IT oraz czerpanie jak największej wartości płynącej z potencjału industrializacji, automatyzacji i bezpieczeństwa.
 • Inetum Solutions:
  • Oferowanie firmom możliwości integrowania najlepszych rozwiązań na rynku, by nabrały większej prędkości i zwinności oraz udoskonaliły procesy biznesowe z partnerami strategicznymi takimi jak Microsoft, Salesforce, SAP i ServiceNow, tak aby mogły sprostać wyzwaniom przyszłości.
 • Inetum Software:
 • Dostarczenie ponad 50 wielobranżowych rozwiązań programistycznych; wprowadzanie, dzięki 27 centrom badawczo-rozwojowym, innowacji dla sektora publicznego, opieki zdrowotnej i społecznej, łańcucha dostaw, ubezpieczeń i finansów, bezpieczeństwa cywilnego, a także rozwiązań cross-funkcjonalnych do zarządzania czasem i zadaniami, zarządzania ludźmi czy zarządzania treścią

Potwierdzając błyskawiczne wdrożenie tej strategii, Inetum ogłosiło przejęcie trzech dużych francuskich firm konsultingowych specjalizujących się w transformacji cyfrowej firm:

 • 47QUAI, francuska firma konsultingowo-usługowa specjalizująca się w pakiecie Salesforce, zwłaszcza w obszarach sprzedaży, obsługi klienta, marketingu i doświadczeń. Przejęcie dodatkowo wzmacnia globalne działania Grupy Inetum, która jest już partnerem Salesforce na najwyższym poziomie, Summit, dysponując teraz zespołem ponad 200 ekspertów.
 • VISEO Dynamics, ekspert w zakresie oprogramowania Microsoft Dynamics, wzmacnia dedykowane aktywności Inetum. Firma z ponad 330 ekspertami jako wiodący globalny dostawca na arenie rozwiązań biznesowych Microsoft, wspiera firmy w transformacji ich procesów operacyjnych we Francji i na całym świecie.
 • Proceed, francuski integrator specjalizujący się w chmurowej platformie obliczeniowej ServiceNow, który oferuje różne rozwiązania, w tym ITSM, ITOM, CSM i HR. Cechuje się uniwersalnością w odpowiedzi na różnorodne problemy organizacyjne. Dzięki ponad 330 certyfikowanym konsultantom Inetum, partner Elite ServiceNow, wzmacnia swoją ofertę usługową.

O Inetum:

Inetum jest firmą dostarczającą usługi i rozwiązania cyfrowe. Obecna w ponad 27 krajach Grupa zatrudnia niemal 28 000 pracowników. W 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości 2,4 miliarda euro. W kontekście ciągle zmieniających się potrzeb i stale odkrywanych na nowo zastosowań Grupa Inetum wspiera firmy i instytucje rządowe w cyfrowej transformacji, oferując im unikatowe połączenie bliskości, sektorowości i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki wielospecjalistycznemu profilowi Inetum dostosowuje swoją organizację do 4 globalnych linii biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions i Inetum Software.

Więcej informacji:

- Inetum ogłasza nowy plan strategiczny i swoje cele jako europejskiego lidera technologicznego

Head of Marketing and Communication

Przemysław Nowakowski

przemyslaw.nowakowski@inetum.com